Naše hlavní
priority pro období
2018 – 2022

kandidat-dinda2

David Dinda
náměstek primátora

Vdechneme nový život starým místům.

Uděláme jasno v tom, co se bude dál dít s budovou bývalých městských lázní a prostorem, kde bývalo fotbalové hřiště. Zpracujeme návrhy na nové řešení celého místa, které by mělo vhodně doplnit městský park a přitom už dlouhé roky bezúčelně chátrá.

Z městského parku uděláme bezpečné místo setkávání slušných lidí všech věkových kategorií a dokončíme jeho kompletní revitalizaci. Pustíme dovnitř více světla, odstraníme temná zákoutí, zavedeme správce parku.

Pustíme se do budování oddychového parku Eldorádo nad sídlištěm Kamenný Vrch. Po vzoru Domovinky tam vybudujeme moderní areál plný sportovních a volnočasových aktivit pro děti i dospělé.

Nové využití najdeme také pro budovu bývalého kina Praha a řadu dalších objektů v centru, ale i na periferii města.

kandidat-lipmann

Karel Lipmann
předseda hnutí

Zbavíme sídliště problémových nájemníků.

Život na sídlišti by mohl být pohodový, kdyby řada soukromých bytů nebyla obsazena problémovými nájemníky. Hluk, nepořádek, špína, rodinné pikniky na pískovištích a prolézačkách. To všechno musí skončit.

Jsme připraveni rozšířit zóny, kde problémoví lidé nedostanou od státu doplatky na bydlení. Vyšleme do sídlišť úředníky, aby přísně kontrolovali, v jakých podmínkách problémoví lidé žijí a hlavně jaký dopad to má na jejich sousedy. Na kritická místa nebudeme posílat policejní asistenty v reflexních vestách, ale kompetentní sílu, která bude mít u lidí respekt.

Výsledky nebudou hned, ale začít se musí okamžitě.

kandidat-stefanov

Milan Štefanov
soudní znalec

Vykoupíme byty v problémových lokalitách.

Každý rok vykoupíme do vlastnictví města byty v problémových lokalitách. Pomůžeme řadě SVJ, které spekulanti s bydlením stahují do dluhové pasti a kterým hrozí odpojení vchodů a celých domů od tepla a dalších energií. Poctiví a svědomití vlastníci bytů nesmí trpět za ty druhé.

Vykoupené byty zařadíme do bytového fondu města, opravíme a nabídneme slušným lidem k nastěhování za rozumné nájemné. A pohlídáme si, aby šlo o slušné nájemníky. Třeba maminky s dětmi.

kandidat-marc

Milan Märc
ředitel SVČ Domeček

Nabídneme nové zážitky dětem i dospělým.

Ukážeme dětem a jejich rodičům, jak skvěle a efektivně se dá trávit volný čas. Podpoříme investice do volnočasových aktivit dětí a budeme motivovat rodiče k tomu, aby své potomky nenechávali vyrůstat na ulicích.

Rozšíříme nabídku volnočasových aktivit i do dalších míst města tak, aby se mohli zapojit všichni bez rozdílu. Víme o tom, že v bývalém kině Praha nebo třeba v KASSu by mohlo být mnoho místa pro nové kroužky, divadelní soubory nebo modelářské kluby.

Podpoříme organizace a spolky, které v Chomutově vytváří bohatý kulturní život. Vyzdvihneme nadané umělce, zpěváky, tanečníky, herce. Každého, kdo světu ukáže, že Chomutov má talent!

kandidat-micka

Jan Micka
středoškolský učitel

Budeme investovat do vzdělání našich dětí.

Už nás nebaví nálepka hloupého a chudého regionu. Budeme aktivně a s plným nasazením pracovat na tom, abychom se postupně stali místem vzdělaných a chytrých lidí. Jsme rozhodnuti modernizovat naše základní školy tak, aby připravovaly naše děti na život v současné moderní společnosti.

Prověříme možnosti spolupráce s univerzitami a vysokým školstvím tak, aby řada místních, kteří si nemohou dovolit studovat v Praze, Plzni, Brně nebo Ostravě, mohla nové vědomosti získávat přímo v Chomutově.

kandidat-bocian

Martin Bocian
pedagog a sportovní manažer

Podpoříme sportování dětí i dospělých.

Budeme i nadále maximálně podporovat sportovní aktivity dětí i dospělých. Chceme, aby sportovní kluby, jejich činovníci a trenéři cítili, že město stojí na jejich straně. Poskytneme jim nejen finanční podporu, aby své aktivity mohli nadále rozšiřovat a vylepšovat, ale podpoříme je také morálně. To oni zásadním způsobem přispívají k tomu, aby generace našich dětí netrávila volný čas s cigaretou, tvrdou drogou, výherním automatem…

Děti potřebují pozitivní vzory. Vrcholoví sportovci často inspirují a motivují, aby děti se sportovní aktivitou začaly nebo ji maximálně rozvíjely. I proto jsme připraveni podpořit také vrcholový sport ve městě. Chceme, aby vedle hokeje vyrostly i další sporty a přinesly do našeho města zábavu a podívanou, která bude inspirovat a motivovat ostatní.

kandidat-slampa

Filip Šlampa
student VŠ

Otevřeme město mladým lidem.

Držet uměle mladé lidi v Chomutově nedává smysl. Abychom se posunuli dopředu, potřebujeme vzdělané mladé lidi, kteří poznali, jak to chodí ve světě. A takovým holkám a klukům musíme nabídnout důvody, proč se pak mají vracet domů.

Otevřeme město mladým lidem. Dáme jim šanci zapojit se do místního rozvoje, šanci stát se motorem chomutovských inovací.

Otevřeme mladé generaci dveře úřadu, ale i městských organizací a společností. Od Technických služeb až po Zoopark.

kandidat-dinda

David Dinda
náměstek primátora

Vylepšíme parkovací systém ve městě.

Mnoho parkovacích zón, různé ceny, zastaralé parkovací automaty, složité a nemoderní způsoby placení parkovného. A k tomu to otravné rozdávání botiček.

Deset let starý parkovací systém ve městě je přežitý a potřebuje projít zásadní proměnou.

Provedeme komplexní analýzu parkování v našem městě. Zjednodušíme celý parkovací systém, sjednotíme zóny i ceny, zrušíme placená místa tam, kde nedávají smysl. Zavedeme moderní způsoby úhrady parkovného a omezíme nasazování botiček a počet městských strážníků, kteří se tím zabývají.