Video: Jak se v Chomutově prodávají drogy

Chomutov a Jirkov je drogový ráj! Ač se vám to může zdát jako šílené slovní spojení, realita je bohužel taková, že naše město se za poslední roky skutečně stalo místem nerušeného obchodu s drogami. Nejen okrajová sídliště, ale i centrum Chomutova jsou plná feťáků a obchodníků s pervitinem a dalšími návykovými látkami. Šokující je pak zjištění, jak jednoduše si lze například v Chomutově a Jirkově drogu obstarat. V posledních měsících jsme se snažili zmapovat drogovou scénu v našem městě.

Středobodem prodeje drog feťákům z ulice je v Chomutově a Jirkově překvapivé místo. Telefonní budka! Zkuste chvíli přemýšlet. Možná i vy denně chodíte kolem telefonní budky a možná i vy jste si někdy kladli otázku: „Proč se tu scházejí tihle podivní lidé?” Dáme vám jasnou odpověď. V telefonní budce totiž probíhá obchod s drogami! A co víc: pokud bydlíte v blízkosti telefonní budky, velmi pravděpodobně je ve vašem okolí varna drog. Dost možná vaši sousedé v tichosti zasobují okolí pervitinem.

Podívejte se na video, které názorně ukazuje jak se v Chomutově a okolí prodávají drogy. Setkali jste se s podobným postupem? Zaměřte se na podobná místa. Vnímejte své okolí. Nebude trvat dlouho a zjistíte, že drogová realita je horší, než jsme si všichni mysleli.

 

Můžete namítnout, že fiktivní video nic nedokazuje. A máte pravdu. Proto vám v následujících dnech ukážeme reálné video z jedné chomutovské telefonní budky. Žádní herci, žádná fikce. Reální feťáci, skutečný obchod s pervitinem!

 

„Nechceme, aby lidé v Chomutově propadli panice. Chceme však razantně upozornit na fakt, že drogy v Chomutově a okolí se dají obstarat velmi jednoduše. Mnozí rodiče možná ani netuší, jak snadno se jejich děti mohou dostat třeba k pervitinu. Rozhodli jsme se podpořit tuto problematiku i osvětovou kampaní a v nejbližší době přineseme informace o tom, jak lze poznat varnu v domě a kam se v takovém případě obrátit, aby následné řešení bylo co možná nejefektivnější,” řekl lídr našeho hnutí pro město Chomutov David Dinda.