Milan Märc: Jsem rád, že to děláme jinak

Říjnové komunální volby se blíží. Je to znát. Z billboardů na nás hledí přívětivé tváře budoucích politiků, u piva se probírají preference jednotlivých stran, na facebooku a na dalších sociálních sítích to začíná vřít. Mnozí z nás začínají předvolební kampaň pociťovat na vlastní kůži. Připadá mi, že některé strany zvolily taktiku, že politika je válka a válka je politika, ve které je omluven jakýkoliv postup a metoda. Dští oheň a síru jen aby obhájili své názory, ale ještě více, aby názory ostatních umenšili, zesměšnili, ironizovali... Začínají se nám tady rýsovat ti spravedliví a neomylní, ti, kteří jednoznačně oddělují bílou a černou, dobro a zlo. A pak jsme tady my, my špatní.

 

Jsem osobně velmi rád, že NOVÝ SEVER to dělá jinak. Nevypouštíme oheň ani síru, naše oponenty respektujeme. Vždyť není tajemstvím, že v okolních stranách máme mnoho známých, kamarádů, já i bratra. Děláme to jinak. Neurážíme a i odlišný názor respektujeme. Děláme to tak, abychom se po volbách mohli každému podívat do očí, abychom si s našimi protivníky mohli podat ruku, abychom jim popřípadě pogratulovali k vítězství, abychom s nimi mohli jít na pivo. To, co říkáme z očí do očí, neměníme na sociálních sítích ani na webu. Jsem rád, že je naše kampaň víceméně pozitivní, není založena na agresi a je založena na respektu.

 

Jako občan tohoto města si uvědomuji, že nás čeká ještě spousta práce. Je smutnou pravdou, že máme v obci mnoho problémů, které je potřeba urychleně řešit, ne je skrývat a zatajovat. Na druhé straně jsem byl čtyři roky součástí vládnoucí koalice. Nečekám žádný potlesk, ale jsem rád, že se určité věci povedly a naše práce přece není jen o tom negativním hodnocení, kterého se nám z určitých stran dostává. Nejsme přece jen ti černí jezdci, kteří slouží vlastním korytům a vše je namířeno proti normálním lidem. Za čtyři roky v komunální politice se nestydím.

 

Zkrátka říjnové komunální volby se blíží. Je to znát...

 

Jsem rád, že to děláme jinak.

 

A ať posoudí volič komu dá svůj hlas. Bez urážek, bez předsudků... My to děláme jinak.

 

Mgr. Milan Märc
kandidát hnutí NOVÝ SEVER

marc@ddmcv.cz