Podpoříme přestavbu ubytovny na domov pro seniory

V uplynulých dnech se znovu rozhořela diskuse na téma nové ubytovny, která vznikla v místě bývalé polikliniky, později chomutovské policie v Libušině ulici. Starou nemovitost, kterou znehodnotil zub času, odkoupila od Ministerstva vnitra pražská společnost grosellero. Ta momentálně nemovitost provozuje jako ubytovnu pro sociálně slabé. V posledních letech tolik oblíbené využití chomutovských nemovitostí. Podobné zařízení jen pár kroků od historického centra města, vyvolává u místních obyvatel pochopitelné obavy.

 

Abychom se k problematice této konkrétní ubytovny mohli zodpovědně vyjádřit, setkali jsme se přímo se zástupci majitele. „Jednali jsme zhruba dvě hodiny a schůzka přinesla i povzbudivé zprávy,” řekl předseda hnutí Karel Lipmann. Primárním podnikatelským záměrem majitelů není ubytovna, ale domov pro seniory. Konkrétně pro seniory postižené Alzheimerovou chorobou. A tento záměr stále trvá.  „S nemovitostí máme další plány. Už nyní jsme do budovy investovali nemalé peníze a není v našem zájmu nechat si ji zničit problémovými nájemníky,”  řekl zástupce vlastníka a dodal:  „Současné užívání nemovitosti vnímáme jako mezičlánek na cestě v naplnění původního podnikatelského záměru. Do ubytovny jsme nenastěhovali žádné nájemníky z cizích měst a ani to nemáme v úmyslu. Budova byla v hledáčku stavebního úřadu coby chátrající stavba, přičemž po našem rekonstrukčním zásahu byla vyjmuta ze seznamu chátrajících budov. Budova si nadále žádá vysoké investice pro naplnění původního záměru.” 

 

V průběhu jednání jsme se společně shodli na tom, že postupná proměna nemovitosti na domov pro seniory by byla pozitivní zprávou pro všechny obyvatele žijící v této oblasti. Majitelům jsme proto nabídli maximální součinnost při realizaci tohoto záměru. Současně jsme vlastníka domu požádali o zajištění maximální bezpečnosti a čistoty v blízkém okolí a ubezpečili jsme se, že na obou stranách je zájem pokračovat v dalších jednáních tak, aby nemovitost sloužila ve prospěch obyvatel Chomutova.

 

Úvodní foto: e-chomutovsko.cz