Nulové nájemné v městských sportovištích pro všechny sportovní kluby vychovávající mládež

Chceme, aby chomutovské sportovní kluby, které vychovávají děti a mládež, nebyly na startu každé své sezóny v ekonomické tísni díky vysoké finanční zátěži za nájemné a energie v městských sportovištích. Sportování dětí a mládeže má v dnešní době zásadní vliv na formování charakteru dospívajících lidí. Zájmem města, a to s vysokou prioritou, je eliminace sociálně patologických jevů, které provází dospívání většiny mladých lidí. Finanční prostředky vynaložené do oblasti sportu jsou efektivní a dávají smysl.

 

Proto chceme, aby město Chomutov dokonale využilo potenciálu postavených sportovišť a výborné sportovní infrastruktury ve městě a umožnilo sportovním oddílům další rozvoj bez ekonomické zátěže v podobě nájmů v městských sportovištích.

 

Udržet hokejovou extraligu. Jednat o „zlaté akcii”, která brání převodu licence v budoucnu

 

K aktuálnímu tématu hokejové extraligy v Chomutově: plně si uvědomujeme přínos nejvyšší seniorské soutěže v nejpopulárnějším sportu v České republice pro město Chomutov. V uplynulé sezóně navštívilo chomutovskou hokejovou arénu pouze na utkání seniorské extraligy celkem 144.576 diváků. S ohledem na kapacitu stadiónu se Chomutov může pyšnit průměrnou vytížeností arény 91,8%. To vše společně s mládežnickými úspěchy v podobě mistrovských titulů ČR, úspěchu na juniorském Světovém poháru, chomutovskými hráči v reprezentacích napříč všemi věkovými kategoriemi včetně seniorů vytváří městu Chomutovu pozitivní image a reklamu, která by jinak vůbec nevznikla.

 

Proto v aktuální situaci navrhujeme následující řešení:

 

1. Vyčlenit hokejový klub z dotační politiky města tak, aby byl financován ze samostatné rozpočtové kapitoly nikoliv z grantu na podporu sportu a volnočasových aktitivit, kde by se tak uvolnil dostatečný finanční objem pro menší sportovní kluby

 

2. Navýšit finanční podporu na výchovu hokejových talentů o 2,5 mil. Kč tak, aby byl zachován vysoký standard kvality tréninkových jednotek pro žákovské a juniorské kategorie. Současně, aby byl udržen statut Akademie ČSLH, který z města dělá vrcholové sportovní středisko mládeže produkující reprezentanty ČR.

 

3. Přijmout finanční odpovědnost za sportovně - společenské vyžití tisícovek chomutovských občanů, kteří každý týden navštěvují hokejovou zábavu v podobě Tipsport extraligy dospělých. Dále za reklamu, kterou sportovní klub Piráti Chomutov svým působením městu v průběhu celého roku přináší (mediální výstupy, TV přenosy, reklamní materiály, fotografie atd.). A to v celkové výši 10 mil. Kč.

 

4. Jednat o možnostech získání „zlaté akcie” ve prospěch města, která by zaručovala, že prodej extraligové licence z města nebude bez souhlasu držitele „zlaté akcie” možný.