Nejlepší prevence! Chceme v Chomutově sportovní akademii pro místní děti

V Chomutově by mohla vzniknout velká sportovní akademie pro široké spektrum dětí. Po hokejových reprezentantech, kteří vyrostli v akademii místních Pirátů, by tak Chomutov mohl zanedlouho mít i fotbalové reprezentanty a špičkové sportovce v dalších sportovních disciplínách od florbalu, basketbalu přes zápas a bojové sporty až po kanoistiku.

„Mnoho mladých lidí se dnes ve volném čase orientuje na elektronické vymoženosti moderní doby jako internet nebo počítačové hry, zatímco zájem o sport a pohybovou aktivitu soustavně upadá. Mnoho dětí a bohužel hlavně jejich rodičů upřednostňuje pasivní trávení volného času," říká bývalý známý chomutovský hokejista Stanislav Mikšovic.

Právě tento negativní společenský trend má změnit chomutovská sportovní akademie, která podchytí talentované děti a pod vedením profesionálních trenérů jim umožní zdokonalit se v konkrétních sportech. Jejím mottem je, že sport zaprvé vede naše stále obéznější děti ke zdravějšímu způsobu života a zadruhé také slouží jako nejlepší přirozená prevence patologických sociálních jevů, především městské kriminality mládeže. Současně sport tradičně vede mladé lidi k aktivitnímu životnímu stylu včetně profesního života. Sportovci jsou zvyklí převzít za sebe v životě zodpovědnost a nespoléhat se na druhé.

„Chceme pro sportovní akademii získat co největší počet dětí a přitáhnout je nejen ke sportu a ke studiu, ale také je naučit správné životosprávě, takže se v životě vyhnou kouření, alkoholu nebo návykovým látkám. Sport je současně naučí žít a pracovat v kolektivu a chovat se fair play, což jim později pomůže i v osobním a profesním životě," dodává Mikšovic.

Nejen bývalý hokejista Stanislav Mikšovic, ale také sportovní ředitel místních fotbalistů a stále aktivní hráč Radek Zaťko, šéf úspěšného chomutovského florbalového klubu Martin Bocian nebo třeba předseda Chomutovské ligy malé kopané Jiří Kupec. Ti všichni reprezentují v nadcházejících komunálních volbách hnutí NOVÝ SEVER, pro který je podpora místního sportu, zejména pak sportování dětí, jednou z hlavních priorit. Jména výše uvedených jsou zárukou toho, že nové hnutí na chomutovské politické mapě má o sportu v Chomutově i Jirkově dostatečný přehled.