Děláme to jinak! Aktivně proti drogám

Děláme to jinak. Neslibujeme, co bychom udělali v případě úspěchu ve volbách, ale konáme ještě před otevřením volebních místností. Videem dokumentujícím jeden ze způsobů, jakým v Chomutově probíhá obchod s drogami, jsme otevřeli jedno ze zásadních bezpečnostních témat, které obyvatele našeho města trápí. Následoval polep vybraných telefonních budek, mimo jiné míst, kde se střetává poptávka po drogách s jejich nabídkou.
 
Značná část drog, která se prodává v budkách, se vaří v bytech panelových domů. Dealeři se snaží být stále o krok napřed a mnohdy tak nikdo z obyvatel domu netuší, že právě v jejich vchodě je varna drog. Proto jsme se rozhodli spojit předvolební kampaň s osvětovou činností a v problematických lokalitách se tak objevily samolepky komiksovou formou vysvětlující jak poznat, že se v konkrétním domě vyrábí drogy.
 
Zatímco samolepku ještě bylo možno přehlédnout, deset tisíc visaček zavěšených na klikách dveří jednotlivých bytů už musely přesvědčit každého, že NOVÝ SEVER rozhodně není politické hnutí, jehož komunální předvolební kampaň lze ignorovat. Proto nás na našich facebookových stránkách velmi potěšily reakce některých obyvatel chomutovských sídlišť oceňující, že si všímáme problémů, které občany města trápí, nebojíme se je pojmenovat a chceme o nich začít otevřeně diskutovat.