Chomutov se stal místem snadno dostupných drog

Letos v lednu vybuchla v bytě v ulici 17. listopadu, jen nedaleko školy, varna pervitinu. Silná detonace utrhla balkón na domě a jen zázrakem se nikomu nic nestalo. Tento silně medializovaný případ sice vyvolal vlnu oprávněného zděšení, bohužel však jde pouze o špičku ledovce. Z Chomutova se totiž v posledních letech stala pod dohledem policie i politiků jedna velká varna pervitinu. Nejde však jen o drogy a obchod s nimi, co ohrožuje bezpečnost obyvatel města. Situace ohledně násilné kriminality je nyní dokonce tak kritická, že se lidé bojí večer a v noci vyjít ven, aby je někdo nepřepadl a neoloupil. Ne náhodou: i podle statistik patří Chomutov mezi města s nejvyšší mírou kriminality v celé ČR.

 

Pokud máte v posledních měsících pocit, že na sídlištích i v centru města potkáváte řadu podivných lidí, kteří nebudí dobrý dojem, vězte, že nejde jen o váš pocit. Je to smutná realita. V Chomutově i Jirkově se razantně zvyšuje počet narkomanů, kteří berou drogy a úměrně s nimi počet těch dalších, kteří drogy vyrábějí a prodávají. Šokující je zjištění, že například pervitin se na Chomutovsku dá sehnat snadněji, než si myslíte. Varna drog totiž není žádný technologicky vyspělý prostor konspiračně ukrytý na špatně dostupném místě. Dost možná je varna drog za dveřmi bytu vašich sousedů, dost možná ve vašem vchodě, velmi pravděpodobně kolem jedné z varen chodíte do práce nebo do školy.

 

V posledních týdnech a měsících jsme mapovali jak funguje drogová scéna v Chomutově. Zjištění je šokující! Dostupnost drog nejen pro naše děti je neuvěřitelně snadná a způsob prodeje naprosto triviální. Pokud by nešlo o tak nebezpečnou komoditu jakou jsou drogy, slušelo by se napsat, že prodej tohoto sortimentu funguje geniálně jednoduše.

 

V následujících dnech vám ukážeme, jak snadno lze v Chomutově pořídit drogy. Přiblížíme vám místa, kde se drogy prodávají. Budete překvapeni a zjistíte, že jste se s prodejem této nebezečné komodity velmi často setkávali, aniž byste to tušili. Budete šokováni v jakém rozsahu se drogy v Chomutově a okolí prodávají.

 

Nulová tolerance drogám! Vyhlašujeme válku varnám a dealerům!
Nedopusťme, aby se drogy dostaly do rukou našim dětem!